XIV edycja Opolskiego Ekspresu Dętego, która odbyła się 09.05.2026 niestety już za nami! Wielkie brawa i podziękowania dla muzyków z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Grudzickiej Orkiestry Dętej (grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band) oraz Kapsel Band, którzy posyłali dobre dźwięki i energię w świat na stacjach województwa opolskiego i śląskiego. Bez nich nie byłoby ekspresu. Dziękuję bardzo Organizatorom za możliwość realizacji kolejnej edycji, Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie. Miastu Racibórz - partnerowi tegorocznej edycji za przygotowanie programu podczas pobytu w mieście, PKP S.A. za użyczenie miejsca na koncerty. Publiczności za doping! Przemysław Ślusarczyk
VII edycja - rok 2016
7 maja (sobota) Opole Główne - Głuchołazy Miasto
przez Nysę
/obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc/
prezentacje muzyczne i postoje na stacji Opole Główne, Nysa i Głuchołazy Miasto
ODJAZD ZE STACJI OPOLE GŁÓWNE godz. 10:20
ODJAZD ZE STACJI Głuchołazy Miasto (powrót do Opola Głównego) godz. 15:10