Szanowni Państwo,

XI edycja Opolskiego Ekspresu Dętego już za nami! Wielkie brawa i podziękowania dla orkiestrantów z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Grudzickiej Orkiestry Dętej, którzy w ramach grupy koncertowej el12 Opole Politechnic Band posyłali dobre dźwięki i energię w świat na stacjach i przystankach województwa opolskiego. Dziękuję bardzo Organizatorom za możliwość realizacji kolejnej edycji, Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie. Publiczności za doping :) Przemysław Ślusarczyk

Nagroda - Opolska Marka "promocja regionu" dla Opolskiego Ekspresu Dętego

Latający Ślązak i my! Komiks Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

Dwujęzyczny komiks „Latający Ślązak i my” powstał w ramach kampanii „Bilingua-łatwiej z niemieckim!” realizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Publikacja skierowana jest do dzieci i w przystępny dla nich sposób traktuje o najsłynniejszym pociągu  naszego regionu. Najmłodsi dowiadują się, że Pendolino już kiedyś, a dokładnie w latach 30. ubiegłego wieku, jeździło po terenach Górnego i Dolnego Śląska. Jeden z najszybszych pociągów w Europie na trasie Bytom ­– Berlin osiągał prędkość 160 km/h.

Komiks dla dzieci o pociągu wszechczasów można bezpłatnie nabyć w biurach Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu (ul. 1 Maja 13/2) oraz w Gliwicach (ul. Bojkowska 35A).

A u nas można komiks legalnie pobrać za zgodą DWPN online [tutaj 48Mb PDF] i cieszyć się jego lekturą. Specjalnie dla Podróżnych - Gości Opolskiego Ekspresu Dętego i nie tylko !