XIV edycja Opolskiego Ekspresu Dętego, która odbyła się 09.05.2026 niestety już za nami! Wielkie brawa i podziękowania dla muzyków z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Grudzickiej Orkiestry Dętej (grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band) oraz Kapsel Band, którzy posyłali dobre dźwięki i energię w świat na stacjach województwa opolskiego i śląskiego. Bez nich nie byłoby ekspresu. Dziękuję bardzo Organizatorom za możliwość realizacji kolejnej edycji, Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie. Miastu Racibórz - partnerowi tegorocznej edycji za przygotowanie programu podczas pobytu w mieście, PKP S.A. za użyczenie miejsca na koncerty. Publiczności za doping! Przemysław Ślusarczyk
XIV edycja - rok 2026
"Kierunek - Racibórz w rytmie, który napędza kolej!"
Przejazd Opolskim Ekspresem Dętym w dniu 09 maja 2026 roku odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnego, specjalnego biletu - miejscówki w poniższej relacji pociągu.
Pociąg jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc (wyłącznie miejsca siedzące).
Informacja dot. rezerwacji biletów zostanie opublikowana w maju, w tygodniu poprzedzającym imprezę.
Miasto Racibórz zaprasza na spacer. Dla miłośników regionalnych tradycji zwiedzanie Browaru Zamkowego Racibórz z degustacją (dodatkowo płatne 30zł od osoby, bilety do nabycia będą u obsługi w pociągu, płatne tylko gotówką). Plan zwiedzania I grupa max 35 osób na godz. 12:00, II grupa max 35 osób na godz. 12:40 (przejście z dworca PKP w Raciborzu do Browaru Zamkowego pieszo około 20 minut).