XIV edycja Opolskiego Ekspresu Dętego, która odbyła się 09.05.2026 niestety już za nami! Wielkie brawa i podziękowania dla muzyków z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Grudzickiej Orkiestry Dętej (grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band) oraz Kapsel Band, którzy posyłali dobre dźwięki i energię w świat na stacjach województwa opolskiego i śląskiego. Bez nich nie byłoby ekspresu. Dziękuję bardzo Organizatorom za możliwość realizacji kolejnej edycji, Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie. Miastu Racibórz - partnerowi tegorocznej edycji za przygotowanie programu podczas pobytu w mieście, PKP S.A. za użyczenie miejsca na koncerty. Publiczności za doping! Przemysław Ślusarczyk
Opolski Weekend Europejski na Stacji Kluczbork (2014)
Opolski Weekend Europejski na Stacji Kluczbork
w ramach akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty
10 maja 2014 (sobota)
w godz. 14:44 - 16:14 w czasie postoju Opolskiego Ekspresy Dętego
- muzyczna prezentacja orkiestr dętych na otwarcie
prezentacja sprzętu PKP CARGOWAG sp. z o.o. Zakład Napraw Taboru w Kluczborku: